Закарпатець хотів створити «Республіку Підкарпатська Русь», натомість отримав 12 років тюрми

Наразі мешканець Закарпаття ховається від українського правосуддя у РФ.

Мешканця Закарпатської області засудили до 12 років ув’язнення за заклики до відокремлення, повідомляє Служба безпеки України.

Відомо, що засудженого звати Петро Гецко і він видавав себе за «прем’єр-міністра» фейкової держави «Республіка Підкарпатська Русь» та координатора так званих «Мережевого русинського руху» і «Русинського фронту».

У повідомленні СБУ йдеться, що засуджений агітував за рішення, що «несуть загрозу конституційному ладу і територіальній цілісності» України. Він також повідомляв російським ЗМІ про наміри створити «Республіку Підкарпатська Русь».

«На початку 2014 він звернувся до президента РФ з проханням провести миротворчу операцію для «…відновлення дорадянського статусу Республіки Підкарпатська Русь» і визнати її державність. За даним фактом слідчі Служби безпеки України розпочали кримінальне провадження. Серед оприлюдненого листування експомічника Президента РФ Владислава Суркова знайдено план забезпечення федерального статусу Закарпаття, ідентичний тому, який слідчі СБУ вилучили під час обшуків, пов’язаних із сепаратистськими рухами в області», – йдеться в заяві.

Як повідомляють у пресслужбі, влітку 2014 року засуджений, перебуваючи в Росії, розробив документи, де виклав плани силового захоплення влади на Закарпатті, в тому числі – створення «тимчасового уряду», блокування автомобільних і залізничних перевалів та захоплення аеропорту.

СБУ уточнює, що спільників фігуранта у цьому кримінальному провадженні притягнули до відповідальності, тоді як сам він оголошений у міжнародний розшук.

«Він переховується від суду на території Російської Федерації, через це судовий розгляд здійснювався за його відсутності. Рішенням Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області зловмисника визнано винним у вчиненні правопорушень, передбачених частиною 1 статті109, частиною 2 статті 110, частиною 1 статті 111 Кримінального Кодексу України і призначено йому покарання у вигляді дванадцяти років позбавлення волі», – повідомляє пресслужба.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *