СММ ОБСЄ фіксує посилення та розширення бойових дій вздовж лінії зіткнення на Донбасі — посол Чевік

Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ), посол Яшар Халіт Чевік заявив, що спостерігачі місії фіксують посилення ескалації на Донбасі.

«Місія зафіксувала посилення та розширення бойових дій вздовж лінії зіткнення, а також збільшення кількості жертв серед цивільного населення та випадків пошкодження або руйнування об’єктів цивільної інфраструктури», — заявив Чевік у своєму зверненні до Постійної ради ОБСЄ у режимі відеоконференції у четвер.

«Кожна жертва спустошує сім’ї та громади, а також посилює напружену обстановку, зумовлюючи цикл насильства, який підриває політичні зусилля, спрямовані на врегулювання ситуації», — додав він.

Голова СММ наголосив, що, «посилення місією сприяння не може замінити зобов’язання сторін ужити необхідних заходів для повного виконання заходів із припинення вогню». «Стороннього механізму для забезпечення дотримання режиму припинення вогню не існує», — сказав Чевік.

Він також зазначив наявність «безпрецедентних обмежень і перешкод діяльності СММ ОБСЄ на Донбасі, багато з яких виглядають навмисними та цілеспрямованими».

«Такі все суворіші перешкоди обмежують можливість місії поповнювати ресурсну базу, здійснювати діяльність і неупереджено доповідати про факти тоді, коли це вкрай необхідно. На сьогодні СММ, як очі та вуха Ради, відіграє особливо важливу роль», — підсумував посол.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *