Ердоган нагадав світу про винищення сотень тисяч німців і євреїв в царській Росії: Москва мовчить

Президент Туреччини Реджеп Ердоган знову прокоментував визнання Сполученими Штатами геноциду вірмен на початку XX століття в Османській імперії і провів паралелі з царською Росією, звинувативши Москву в загибелі сотень тисяч німців і євреїв під час Першої світової війни, передає apa.az

Заяву про це Ердоган зробив сьогодні після засідання турецького Кабінету міністрів, проводячи паралель між Османською та Російською імперіями і масовою загибеллю людей.

“Під час Першої світової війни сотні тисяч німецько-єврейських громадян жили в царській Росії і були депортовані нібито за співпрацю з німецькою армією. Точніше, під приводом депортації, більшість умерлo від голоду, хвороб і суворої погоди”, – заявив Ердоган.

Журналісти відзначають, що різка заява Ердогана в Москві поки ніяк не прокоментували, проте історичний випад може викликати роздратування російських політиків.

Відзначимо, що, за даними істориків, в 1914 році на території Російської імперії жили близько 5,25 мільйонів євреїв.

У Першу світову війну в армії імперії служили 500 000 євреїв. У цей історичний період євреї були примусово виселені російським командуванням зі своїх місць проживання і без пред’явлення доказів звинувачені в “зраді і шпигунстві”.

Етнічних євреїв звинувачували в шпигунстві на користь Німеччини.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *