«Будемо вимагати новий Томос»: Філарет зробив гучну заяву

Патріарх Філарет заявив в інтерв’ю журналістам видання «Апостроф», що Українська православна церква могла б отримати Томос, який не робить її залежною від Константинопольського патріархату. Більш того — спочатку як раз все і розраховували на це. Просто, в такому випадку Томос варто було б надати патріархату, а не митрополії, повідомляє Replyua.net.

Філарет стверджує, що Константинопольський патріарх насправді не хотів, щоб ПЦУ була від нього незалежною. Навпаки — він хотів залежності, і вимагав, щоб ПЦУ відмовилася від претензій на патріархат. За словами предстоятеля УПЦ КП, цим також і пояснюється вимога, щоб він не претендував на верховенство в об’єднаній церкві. Адже якби предстоятелем ПЦУ став патріарх, відповідно, це був би вже патріархат, повністю незалежний від Константинополя.

На думку Філарета, в ситуації, що склалася ПЦУ повинна вимагати від Константинопольського патріархату новий Томос. Потрібен документ, який раніше отримали Сербська, болгарська і Румунська церкви. Предстоятель підкреслив, що має намір до кінця наполягати саме на такій позиції.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist