Репер Елджей, який відвідував окупований Крим, приїде в Україну завдяки «Слузі народу»

Автор: | 22.01.2021

Народний депутат від “Слуги народу” Ігор Васильковський лобіював приїзд в Україну російського виконавця Елджея, якому СБУ заборонила відвідувати нашу державу.

Про це йдеться у розслідуванні програми “Схеми”, оприлюдненому в четвер, 21 січня.

Попри те, що для російського репера Елджея діяла заборона СБУ на в’їзд через гастролі в анексованому Криму, народний депутат від “Слуги народу” Ігор Васильковський лобіював приїзд артиста в Україну.

Васильковський 19 травня 2020 року направив депутатське звернення на ім’я голови Державної прикордонної служби Сергія Дейнеки, у якому просив повідомити офіційну позицію та роз’яснення “щодо можливості в’їзду та допуску до участі у гастрольних заходах на території України громадянина Російської Федерації Олексія Костянтиновича Узенюка (псевдонім – Елджей)”.

Нардеп пояснив таке прохання тим, що до нього з цим питанням раніше звернулись організатори концертів і гастролей на Одещині.

На запитання журналістів, чому депутат написав звернення, Васильковський відповів: “В інтересах Елджея, він хлопець творчий, має виступати”.

“Державна прикордонна служба України готова надати дозвіл на перетинання державного кордону України зазначеному у вашому листі іноземцю у разі виконання ним усіх умов в’їзду в Україну, визначених статтею 8 Закону “Про прикордонний контроль”, – відповіли прикордонники  на звернення нардепа.

СБУ заборонила Елджею відвідувати Україну з 2018 року після звернення нардепа VII скликання Володимира Парасюка – строком на три роки.