Вітренко, який хоче купляти газ в РФ, «забув» задекларувати 170 млн гривень

Автор: | 20.01.2021

В.о. міністра енергетики Юрій Вітренко «забув» задекларувати облігації державної позики на 170 млн грн, які отримав в якості премії від «Нафтогазу»

Про це написав політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці в Facebook.

«В декларації «облігацій» досі немає. Це пряме і відкрите порушення підписаного Президентом наприкінці року закону, який мав би заставити чиновників декларувати статки. Теоретично, такі «загублені родинні скарби» означають неможливість для Вітренка-джуніора займати посаду навіть в.о. міністра», — написав Голобуцький.

Він також нагадав, що у Верховній Раді найближчим часом має відбутись голосування за призначення Юрія Вітренка міністром енергетики, проте, з огляду на подання недостовірних даних в декларації, він не повинен бути призначений.

«Дуже цікаво буде подивитися, як за Вітренка голосуватимуть депутати, які колись були антикорупційними активістами. До закінчення терміну, який дозволяє на законних підставах виконувати обов`язки міністра, залишились лічені дні. Ймовірно, голосування відбудеться вже цього тижня», — зазначив Голобуцький.

Раніше ЗМІ повідомили, що в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко може втратити право займати державні посади через надання недостовірної інформації в декларації про доходи. Зокрема, в поданій ним електронній декларації немає цінних паперів (ОВДП), які він отримав в якості премії наприкінці 2020 року, вартістю в 170 мільйонів гривень.