Арестович заявив, що Україна та РФ примиряться за один день після наказу Путіна

Автор: | 20.01.2021

Росія і Україна можуть примиритися за один день, але для цього потрібна воля єдиної людини – президента РФ Володимира Путіна.

Про це заявив в ефірі телеканалу «Україна 24» речник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович, коментуючи мирне врегулювання на Донбасі.

«Я чітко розумію, що примиритися ми можемо за один день, якщо це вирішить одна особа в світі — президент Російської Федерації Володимир Путін. Ключ від вирішення конфлікту в нього в руках. Росія здатна безкінечно підтримувати війну на Донбасі, це для неї небагато коштує.

Але з іншого боку, і Путін не молодішає, і санкції піджимають, і є тиск Європи. Зараз, я сподіваюся, з’явиться тиск нової адміністрації Сполучених Штатів, що може стати кроком до позитивних зрушень», — зазначив Арестович.

Речник української делегації також розповів, що діяльність ТКГ поділяється на дві частини: одна із них стратегічна, а інша тактична — збереження режиму припинення вогню, обмін полоненими, відкриття КПВВ.

За його словами, з тактичної точки зору Україна «дуже повільно, але просувається».

«Я не бачу бажання Росії йти на компроміс. Єдиною позитивною рисою є те, що вони не виходять з «нормандського формату». Вони є в «нормандському форматі» на рівні політичних радників глав держав і в рамках ТКГ… Я бачу можливість займатися тактикою і шукати можливості для вирішення стратегічних питань, тобто спільного примирення», — сказав Арестович.