Повні штани: вчені з’ясували, в якому віці люди відчувають себе щасливими

Як ти думаєш, коли людина відчуває себе щасливою і дивиться в майбутнє з оптимізмом? Напрошується відповідь: в молодості, коли здається, що все попереду. А насправді це не так!

Очевидно, що в старшому віці цінна не тільки пам’ять, але ще і накопичений досвід. Дослідження за участю понад 1000 чоловік показало, що в 20-25 років оптимізму не так багато, як в 55-60. У цьому ж віці підвищується задоволення життям і самооцінка.

Таким чином рівень оптимізму росте протягом усього життя. Це підтверджується і опитуваннями людей різного віку. Виявляється, неприємні події в житті не обов’язково ведуть до песимістичним погляду на те, що відбувається.

При цьому радісні події на зразок закінчення інституту, закоханості, підвищення зарплати покращують ставлення до життя і створюють базу для більш оптимістичного погляду в майбутнє з віком. А що накопичується життєвий досвід допомагає легше справлятися з труднощами і швидше досягати бажаних цілей.

У деяких випадках дослідники відзначають, що оптимістичні погляди характерні для людей до 30 років, потім спостерігається невеликий провал в 40-45 років, а потім позитивне ставлення до життя знову бере верх.

Звичайно, приємно знати, що коли-небудь ти будеш радіти життю сильніше, ніж зараз, але деколи хочеться, щоб пік був ближче до справжнього моменту, а не до пенсії!