7 ознак того, що ви зустріли «свою людину»

На рівні інстинкту «свою людину» ми розпізнаємо навіть не за секунди, – а за частки секунди. З давнини у людей не було часу задавати питання новій людині, придивлятися до його звичок. І «прилад для розпізнавання» спрацьовував моментально; програма «свій-чужий» допомагала вижити. Це і зараз спрацьовує, цей таємничий прилад розпізнавання «своїх». Але часто потім роздуми і сумніви оволодівають нами. Ми не дуже довіряємо почуттям в сучасному світі. Цілком даремно, тому що саме на рівні почуттів ми вибираємо своїх – навіть по фотографіях.

Ознаки «своєї людини» прості.

Перше відчуття – це впізнавання. Ми немов впізнаємо того, з ким колись були дуже близькі. Нам знайомий його вигляд! Неважливо, красивий або не дуже, ми впізнаємо його серед натовпу людей. І він здається нам найкрасивішим, найкращим, адже він – наш!

Виникає безпричинна радість. Підйом почуттів, емоційний відгук. Ми так раді зустрічі! Ми відчуваємо, немов наш поїзд прибув в незнайоме місто – а на пероні нас зустрічає близька людина. І ми мимоволі посміхаємося від радості, побачивши його крізь каламутне скло вагона. Ось же він! Він теж нас чекає!

Зникають тривога і напруга. Всі проблеми здаються не такими вже важливими, якщо ми поруч зі «своєю людиною». Наші сили збільшуються, енергія прибуває, ми відчуваємо, що горе – не біда, ми впораємося з життям. Ми отримуємо потужну підтримку від одного факту присутності «нашої людини» в життя. Досить просто згадати про нього.

Та й згадувати не треба – ми не забуваємо ні на хвилину про «свою людину». Як не забуваємо про свою дитину або про маму в дитинстві – «своя людина» просто живе в нашій свідомості. Не треба докладати зусиль, щоб його згадати – ось же він, тут, всередині нас!

З «своєю людиною» ми навіть мовчки розуміємо один одного. Ми думаємо про одне й те ж. Нас смішать одні й ті ж жарти. Одна і та ж музика нас приваблює, одні і ті ж художники; наше ставлення до тих чи інших подій однакове. І немає приводу для суперечок, доказів, болісних діалогів – все і так зрозуміло.

Сварки можуть бути – а як інакше? Адже саме з найближчими ми сваримося найчастіше. Але під час сварки ми відчуваємо жахливий стан, немов посварилися з самим собою або з мамою в дитинстві. Нас просто розриває на частини, ми готові на все, щоб помиритися швидше – і ті ж почуття переживає «своя людина».

Нам не треба намагатися бути краще, ніж ми є. Нам не треба докладати зусилля і носити маску. Саме з «своєю людиною» ми такі, які є. Ми не відчуваємо страху, що здамося некрасивими, нерозумними, – нас приймають і ми приймаємо. І немає сенсу прикидатися або щось приховувати …

Знайти «свою людину» – велике щастя. Ця зустріч дає нам додаткові сили і захист. Одна конячка може відвезти три тонни, а дві конячки – п’ятнадцять тонн, ось такий парадокс. «Своя людина» – це не тільки любов. Це може бути і дружба. Але такий зв’язок треба зберігати і берегти. «Своя людина» може зустрітися кожному – але часто розум і думка оточуючих заважають нам довіритися почуттям. А їм можна довіряти!