7 емоцій, за допомогою яких душа спілкується з вами

Як тільки ви зрозумієте істинний сенс цих емоцій, то зможете вловлювати найтонший зв’язок між своєю свідомістю і душею. Емоції – це рушійна сила, яка здатна диктувати нам певну поведінку, спосіб спілкування і навіть мислення. Велика частина нашого сприйняття визначається виключно нашим емоційним «я».

Але мало хто знає, що емоції – це прояви нашої власної енергії. Вони викликаються під впливом певних психологічних чинників, кожен з яких намагається донести своє повідомлення розуму.

Щоб краще орієнтуватися в емоціях, люди вигадали їм різні назви. Це і допоможе нам краще зорієнтуватися в них і дати їм правильну характеристику. Як тільки ви зрозумієте істинний сенс цих емоцій, ви зможете вловлювати найтонший зв’язок між своєю свідомістю і душею.

1. Гнів

Гнів завжди асоціюється з чимось вкрай негативним, але ця емоція допомагає нам у багатьох відношеннях, наприклад, дозволяє встановити межі, захистити свої почуття і знайти мужність, щоб впоратися з труднощами. Якщо ми придушуємо гнів, люди будуть використовувати нас у своїх інтересах. Але якщо перейти грань, то ми теж будемо робити замах на права оточуючих.

Гнів – це зброя, яку ми можемо використовувати для протистояння досконалої несправедливості. І неважливо проти кого вона спрямована: проти нас самих або інших людей.

Коли ви злі, задайте собі наступні питання і зрозумійте суть цієї емоції:

  • Що я захищаю?
  • Що мені потрібно зберегти або відновити?

Враховуйте наступне:

  • Якщо ви постійно відчуваєте гнів, розгляньте ймовірність того, що ви перебуваєте в стані депресії. Це особливо актуально для чоловіків.
  • Якщо почуття гніву постійно викликається дрібницями, то варто звернутися до терапевта або іншого фахівця. Це може означати, що ваша розумова енергія якимось чином виснажується. Пам’ятайте, що ваші емоції існують не для того, щоб заподіяти вам шкоди, вони є частиною словника, який ваше серце використовує, щоб розповісти вам, що відбувається всередині вас.

2. Страх

Страх – це захисний інструмент вашої психіки, який допомагає уникнути нанесенню шкоди ззовні. Він повідомляє про можливу небезпеку, про яку ви можете не знати. Але в більшості випадків відчуття страху в сучасному суспільстві практично завжди ірраціональне і пов’язане не з реальною небезпекою, а з небажанням нашого розуму піддатися прийдешнім змінам.

Більш того, наші страхи здатні повністю паралізувати нас, не дозволяючи діяти, що, в свою чергу, може поставити вас в небезпечне становище.

Дуже важливо, щоб ви змогли оцінити страх і зрозуміти, звідки він виходить.

Коли ви відчуваєте страх, заспокойтеся, зробивши глибокий вдих, а потім задайте собі наступні питання:

  • Чи є реальна і безпосередня небезпека в даний момент?
  • Що потрібно зробити, щоб він зник?
  • Цей страх безпідставний або повторюється занадто часто?

Враховуйте наступне:

  • Дуже важливо навчитися заспокоювати свій розум, як тільки страх починає з’являтися. Це дозволить вам мислити раціонально і вжити необхідних заходів. Більш того, ви можете використовувати свій страх як нагадування про те, що ваші плани вимагають доопрацювання.

Основна мета страху – змусити наш мозок, м’язи і почуття здійснювати необхідні дії. Але якщо він застряг в циклічній петлі, то це привнесе у ваше життя страждання, відчуття пригніченості і слабкості. Зверніться за допомогою до лікаря, якщо ви відчуваєте циклічні страхи, занепокоєння або відчуття тривоги, навіть коли для цього немає ніяких явних ознак.

3. Щастя

Щастя – це найприємніша емоція, яку хочеться відчувати кожній людині. Ми працюємо, займаємося іншими справами, купуємо речі – все це для здобуття щастя. Але щастя не може бути чимось легким. Його не так просто досягти. Інакше б всі люди на планеті були б щасливими. Це подібно до читання книги: суть не в тому, щоб знайти певне слово, а зрозуміти суть всього твору цілком.

Відчуття щастя – це не його пошук, а розуміння того, що ваша душа намагається донести вам за допомогою іншого спектра емоцій.

Щастя говорить нам про те, що саме резонує з нашою душею і щирим «я». Це сигнал, який допомагає нам зрозуміти, що правильно, а що працює проти нас. Це той урок, який ви повинні витягти з щастя.

Мова йде не про пошуки якихось речей, які зможуть зробити вас щасливим. Це усвідомлення того, чому саме вони доставляють вам радість і чому потрібно прагнути до цього. Хтось може подумати, що щастя – це єдине, до чого потрібно прагнути в житті. Але це не так.

Як і будь-які інші емоції, все це рано чи пізно йде. Потрібно легше ставитися до цього.

4. Печаль

Печаль – це не таке негативне почуття, як про нього прийнято думати. Це цілком здорове відчуття, яке властиве кожній людині. І якщо тікати від цієї емоції, то тоді можна зіткнутися з її негативною стороною. Ця емоція надає глибину вашого життя. Це означає, що навіть якщо в світі немає нічого постійного, то в ньому є речі, які змушують нас піклуватися.

Печаль нагадує вам, що ви звичайна людина, у якої теж є свої потреби і бажання. Що вам теж доводиться докладати зусилля для досягнення певних цілей. Печаль сигналізує про те, що ви можете потребувати близькості або допомоги з боку оточуючих. Печаль може говорити про те, що вам потрібно відпустити деякі речі, щоб у вас з’явився простір для свободи, щоб ви могли побудувати щось нове і піддатися змінам.

Враховуйте наступне:

  • Якщо глибока печаль продовжує охоплювати вас тривалий час, краще всього поговорити з кимось із близьких і розповісти їм про свої почуття. Якщо це не допомагає, то пора звернутися до лікаря. Печаль володіє тенденцією робити вкрай негативний вплив на ваше фізичне здоров’я і може погано позначитися на вашому сні, гормональному фоні або роботі органів травлення.

Печаль не повинна виходити за рамки того, що вона повинна іноді бути у вашому житті. У разі переживання горя, на загоєння рани йде більше часу. Не перевантажуйте себе зайвими почуттями в цей період. Але, незважаючи на удаваний негатив, не бійтеся піддаватися печалі і не біжіть від неї. У зворотному випадку, вона перетворюється в депресію.

5. Сором

Сором – це природне емоційне явище наслідок якої-небудь провини. Він каже вам, що є щось таке, що вам не подобається. Тому потрібно зробити певні кроки для того, щоб цього більше не відбувалося. Це сигнал про те, що є щось, що змушує вас почувати себе недостатньо добре. Це позбавляє вас самовпевненості. А значить, потрібно виправити це «щось» і стати краще.

Ви повинні пам’ятати, що є два види сорому: перший допомагає вам діяти і змінювати своє життя, інший же викликає комплекси і сковує вас.

«Допустимий сором» – це правильна емоція, яка проявляється після проступку. Вона допомагає вам прийняти свої недоліки і не стикатися з ними в майбутньому. «Прикладний» або «зовнішній» сором – це самозневажливим емоція, яка з’являється більше через негативну реакцію оточуючих. Потрібно намагатися ігнорувати це почуття, щоб не знизити свою самооцінку.

6. Провина

Почуття провини говорить вам про те, що всередині вас є частина особистості, яка не відповідає вашим власним моральним кодексам. Це дозволяє зробити висновки, навчаючись на своїх помилках, щоб в подальшому спокутувати провину рядом позитивних вчинків.

Провина подібна до програми, яка утримує вашу енергію, щоб ви могли перевірити і переналаштувати себе. Вона дозволяє не витрачати свої сили заради того, що насправді неправильно.

Більшість людей проектують свою провину на інших, виправдовуючи самих себе. Таким чином, вони тікають від відповідальності. Такі люди не здатні прийняти ту частину себе, яка суперечить моральному кодексу. Поки ви самостійно не візьмете на себе відповідальність за будь-які вчинки, ви не зможете відшукати прощення і відмовитися від вилучення користі зі своїх помилок. Буває і так, що почуття провини може передаватися від іншої людини. В такому випадку, потрібно тверезо оцінити ситуацію і зробити відповідні висновки.

7. Заздрість

Заздрість практично завжди позначається на людях негативно. Але ця емоція може бути і не настільки негативною, як здається. Якщо правильно розшифрувати її, то можна зробити висновок, що вам по-справжньому потрібно в житті. Заздрість дає вам уявлення про ваші справжні бажання і пристрасті. Це не руйнівна емоція. Можливо, вам не подобається, що у когось є те, чого немає у вас. І вам потрібно докласти трохи зусиль для того, щоб це у вас з’явилося.

Але якщо ви будете піддаватися цій емоції занадто часто або зовсім тікати від неї, то ви піддасте себе жахливому почуттю ревнощів.

Ревнощі руйнівні. Це емоція, що породжує ненависть. Справа більше не в усвідомленні того, чого ми хочемо, а в бажанні того ж самого, що й інша людина.
Це стан, при якому вас не буде хвилювати навіть той факт, що ви володієте куди більшими благами, ніж будь-хто інший.

Кращий спосіб для позбавлення від ревнощів – це відкритися тій людині, по відношенню до якого ви відчуваєте ці почуття. Як тільки ви зробите це, ревнощі трансформується в заздрість і втратить свою руйнівну силу.