Притча про насолоду життям, які потрібно прочитати кожному

Якось раз бізнесмен стояв на пірсі в маленькому селі і спостерігав за рибалкою, що сидить в човнику. Той зловив величезного тунця, бізнесмен привітав рибалку з удачею і запитав, скільки часу потрібно, щоб зловити таку рибу.

– Пару годин, не більше, – відповів рибалка.

– Чому ж ти не залишився в морі довше і не спіймав ще кілька таких рибок? – здивувався бізнесмен.

– Однією риби досить, щоб моя сім’я прожила завтрашній день, – відповів той.

– Але що ж ти робиш весь день? – Не вгамовувався бізнесмен.

– Я граю зі своїми дітьми, після ми з моєю дружиною влаштовуємо собі сієсту, потім я доглядаю за садом, ввечері я спілкуюся зі своїми друзями, ми граємо на гітарі, влаштовуємо пробіжки і жартівливі бої. Я насолоджуюся життям, – пояснив рибалка.

– Ти все робиш не так, – сказав бізнесмен. Я – випускник Гарварда, я допоможу тобі. Ти повинен весь день рибалити і потім купити собі великий човен. Потім ти будеш ловити ще більше риби і зможеш купити собі кілька човнів, навіть кораблів, і в один прекрасний день у тебе буде ціла флотилія.

– А потім?

– Потім, замість того, щоб продавати рибу посередникові, ти будеш привозити рибу прямо на фабрику і, збільшивши прибуток, ти відкриєш власну фабрику.

– І що?

– Ти залишиш це Богом забуте селище і переїдеш до великого міста і, можливо, одного разу ти зможеш відкрити величезний офіс і бути там директором.

– І скільки все це займе часу?

– Років 15-20. А потім, – розсміявся бізнесмен, – потім настане найприємніше. Ти зможеш продати свою фірму за кілька мільйонів і стати дуже багатим.

– А потім?

– Потім ти зможеш перестати працювати, ти переїдеш в маленьке село на узбережжі, будеш жити в своє задоволення…

– А навіщо ж мені так довго чекати, якщо я можу насолоджуватися життям вже зараз? – здивувався рибалка.