6 продуктів та напоїв, які слід уникати перед сном, за словами дієтолога

Щоб перекусити перед сном, або що не можна їсти перед сном? Ось у чому питання. З одного боку, якщо лягати спати натщесерце – це може активувати кортизол, гормон стресу. Але з іншого боку, вживання певних продуктів, перед сном, також може порушити ваш відпочинок. Але є 6 продуктів та напоїв, які точно не варто вживати перед сном.

1. Гостра їжа

Якщо ви великий шанувальник гострої їжі, можливо, вам краще відкласти її на обід або ранню вечерю, особливо якщо ви маєте справу з печією.

Це тому, що ваше улюблене каррі може викликати кислотний рефлюкс навіть посеред ночі, коли ви вже заснули. Гостра їжа також містить високий рівень капсаїцину – хімічної речовини, яка підвищує температуру тіла, що також може заважати вашому сну.

2. Алкоголь

Алкоголь, як відомо, порушує сон, і безліч досліджень підтверджують це. Це не тільки заважає швидкому засипанню, але також може значно ускладнити пробудження на наступний ранок. А ще вам можуть снитися нічні кошмари, а це теж зовсім повноцінний відпочинок.

3. Смажена та жирна їжа

Відомо, що смажена та жирна їжа також викликає рефлюкс в нічний час. Здорові жири, такі як горіхи і насіння або авокадо, підходять для вживання в пізній час. Але коли мова йде про насичені жири і смажену їжу, то продукти які потрапляють під цю категорію, можуть викликати розлад шлунка, здуття живота і кислотний рефлюкс.

4. Кисла їжа

Один з кращих способів вечірнього прийому їжі – це спробувати знизити вироблення кислоти в шлунку. Не їжте занадто близько до часу відходу до сну, і, звичайно, просто уникайте кислої їжі. Сюди входить все: від цукру до зернових, деякі молочні та м’ясні продукти, а також випічка.

5. Газовані напої та напої з кофеїном

Пам’ятайте, що кава – не єдиний напій з кофеїном, якого слід уникати перед сном: газовані напої з кофеїном і чай також можуть не дати вам заснути. Навіть якщо ви думаєте, що кофеїн на вас не впливає, все одно варто обмежити його вживання протягом дня. Газовані напої також можуть порушити травлення і викликати кислотний рефлюкс.

6. Велика кількість їжі на вечерю

Нарешті, як правило, вам слід уникати вживання великої кількості їжі перед сном. Спроба заснути з повним набитим шлунком – це далеко не комфортно, а продовження травлення протягом ночі вимагає енергії. Щільні обіди і більш легкі вечері, як правило, покращують сон.

Що їсти  натомість:

Якщо вам потрібно перекусити перед сном, не хвилюйтеся, є варіанти, які насправді можуть підтримувати сон, а не заважати йому.

Багаті магнієм продукти, такі як банани, нут, горіхи і насіння, а також темний шоколад, можуть вгамувати ваш нічний голод, а також дати вам здорову дозу магнію, який, як відомо, сприяє здоровому сну. Просто переконайтеся, що ваша вечеря легка, та не варто переїдати цих рекомендованих продуктів і в кінцевому підсумку забивати собі шлунок.

Варто також враховувати той факт, що кожен організм індивідуальний, але є певні види продуктів, які порушують сон. Якщо ви відчуваєте проблеми зі сном, спробуйте виключити зі свого нічного раціону вищезгадані групи продуктів і вести щоденник харчування, щоб відстежувати свої симптоми. Коли ви все-таки збираєтеся перекусити перед сном, замість цього вибирайте багаті магнієм закуски, які будуть вам корисні.

Пам’ятайте, це лише рекомендації, якщо у вас є проблеми зі шлунком та травленням, вам необхідно звернутися до лікаря.