Єрмак похвалився, що «перемир’я Зеленського» врятувало життя колаборантам «Л/ДНР»

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак у своїй колонці для LIGA.net, опублікованій 31 грудня 2020 року, написав, що робота команди глави держави Володимира Зеленського дала змогу досягти найтривалішої дії режиму припинення вогню на сході країни.

За його словами, 2020 року Україна була «надзвичайно активною на шляху до миру».

«Після кількарічної перерви ми відновили переговори в нормандському форматі і перезавантажили роботу мінської тристоронньої контактної групи. Україна змогла повністю переконати міжнародних партнерів у прагненні до миру на нашій землі, що ми робимо для цього все можливе і що точно не українська сторона гальмує процес», – підкреслив Єрмак.

Він зазначив, що режим тиші дав можливість зберегти десятки життів.

«Саме завдяки зусиллям президента Володимира Зеленського вдалося визволити десятки наших громадян із жахливого полону. Зеленський регулярно їздив на Донбас, зокрема на лінію розмежування, щоб поспілкуватися з нашими захисниками, побачити ситуацію на власні очі та контролювати виконання запланованого. Наполеглива робота команди дала змогу досягти найдовшої дії режиму припинення вогню. Вдалося врятувати десятки життів – як у Збройних силах, так і мирних мешканців по обидва боки лінії фронту. Ми повернули у світовий порядок денний питання звільнення українського Криму», – резюмував Єрмак.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного й усеосяжного припинення вогню на Донбасі з півночі 27 липня. Зеленський зазначав, що Об’єднані сили на Донбасі відповідатимуть на ворожі обстріли й після набуття перемир’ям чинності.

Українська сторона регулярно повідомляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. Є загиблі й поранені серед військовослужбовців ЗСУ. За словами головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака, Збройні сили України на 99% виконують завдання не відкривати вогню у відповідь на провокації бойовиків.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *