ЦВК зробила запит щодо проведення виборів 28 березня на «окремих територіях Донбасу»

Центральна виборча комісія (ЦВК) звернулася у вівторок до Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій — обласних військово-цивільних адміністрацій (ОДА-ОВЦА) щодо надання не пізніше ніж 12:00 15 січня висновків про можливість організації підготовки та проведення перших місцевих виборів 28 березня 2021 року в окремих територіальних громадах цих областей.

Як повідомляє управління комунікації Секретаріату ЦВК, до переліку таких громад входять десять сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області та вісім — Сєвєродонецького та Щастинського районів Луганської області.

У ЦВК нагадали, що 8 серпня 2020 року на підставі відповідних висновків Донецької та Луганської ОДА-ОВЦА встановили неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької та Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів, визначивши їх переліки. Унаслідок цього перші місцеві вибори 25 жовтня 2020 року у зазначених територіальних громадах не були проведені, а виборчі права громадян не реалізовані.

У зв’язку з цим ЦВК зазначила, що у разі можливості організації підготовки та проведення відповідно до Виборчого кодексу України місцевих виборів на окремих територіях зазначених областей в останню неділю березня 2021 року Комісія має ухвалити рішення про призначення перших місцевих виборів 28 березня не пізніше ніж 17 січня 2021 року.

«Натомість законами України Комісія не наділена повноваженнями самостійно визначати можливість забезпечення належної безпеки та уникнення терористичної загрози під час організації та проведення місцевих виборів на окремих територіях Донецької та Луганської областей. Водночас, зважаючи на необхідність забезпечення можливості громадянам України реалізувати їхнє право на формування органів місцевого самоврядування шляхом участі у відповідних місцевих виборах, існує потреба в отриманні інформації щодо безпекової ситуації на окремих територіях цих областей, розташованих поблизу лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями. Тому з метою забезпечення реалізації та захисту конституційних виборчих прав громадян України Комісія ухвалила відповідне звернення до Донецької та Луганської ОДА-ОВЦА», — йдеться у повідомленні.

Раніше, у листопаді глава делегації України у Тристоронній контактній групі, перший президент України Леонід Кравчук повідомив, що підготовлений українською стороною «План спільних кроків» для ТКГ містить пропозицію про повне припинення конфлікту й демілітаризацію окремих районів Донецької та Луганської областей на початку 2021 року, аби створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів не пізніше ніж 31 березня 2021 року. Вибори мають бути проведені у відповідності з Конституцією та законами України, і з дотриманням стандартів ОБСЄ — Копенгагенського документа 1990 року.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *