Connect with us

Український погляд

У Єрмака збрехали, що погасили зарплатний борг перед шахтарями

Без рубрики

У Єрмака збрехали, що погасили зарплатний борг перед шахтарями

У Офісі президента заявили, що на погашення боргу перед гірниками державних шахт спрямовано 1,4 млрд гривень, але закон, що передбачає виділення цих коштів, навіть не підписаний спікером Верховної Ради.

Законопроєкт N4119, що передбачає виділення 1,4 млрд гривень на виплату зарплатного боргу перед гірниками державних шахт, було прийнято 17 листопада, але коли шахтарі отримають ці кошті — невідомо, повідомив «Вчасно» нардеп та глава Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

За його словами, заява Офісу президента про те, що гроші вже спрямовано шахтарям, не є правдивою.

«Люди з Офісу президента у Фейсбуці та на сайті поспішили відзвітувати про спрямування гірникам 1,4 млрд грн зарплатного боргу, але це не є правдою, — заявив Михайло Волинець. — Закон ще навіть не підписаний спікером ВР. Тільки після того, як документ буде підписаний спікером, його передадуть на підпис президенту, який повинен буде його підписати протягом 15 днів або повернути зі своїми пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду».

Профспілковий лідер розповів, що закон також повинен бути опублікованим, і тільки після цього міністерство фінансів готує внесення змін до розпису Державного бюджету та відкриває асигнування.

«Строки процедури внесення змін у бюджеті та випуску грошей нормативно не визначені, — заявив Михайло Волинець. —  Однак, враховуючи, що мова йде про погашення заборгованості із заробітної плати, як свідчить практика, ця процедура має займати від 2 до 7 днів».

Профспілковий лідер зазначив, що вже цього тижня зарплатний борг перед гірниками збільшиться ще на пів мільярда.

«До попередньої заборгованості додасться зарплата за листопад, — заявив профспілковий лідер. — То мова йтиме вже про 2 млрд гривень. Влада вперто крокує граблями, а цілі шахтарські міста та регіони чекають не на кольорові картинки, графіки та презентації, а конкретні професійні дії, що дозволять закрити наявні борги та запустять механізми недопущення таких боргів у майбутньому».

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Блоги

To Top