Connect with us

Український погляд

У ТКГ розповіли, когли Путіна зможуть судити у Гаазі за злочини на Донбасі

Без рубрики

У ТКГ розповіли, когли Путіна зможуть судити у Гаазі за злочини на Донбасі

У Тристоронній контактній групі щодо Донбасу вважають, що Росія навряд чи виконуватиме рішення Міжнародного кримінального суду, якщо він винесе вироки стосовно агресії проти України. Там також нагадали, що керівництво гітлерівської Німеччини судили після капітуляції.

Таку думку висловив представник української делегації в ТКГ в ефірі телеканалу «Україна 24» Сергій Гармаш. За його словами, режим Володимира Путіна не віддасть під суд військових, а тим більше лідера держави.

«Було б наївно думати, що, якщо Міжнародний суд присудить, що Росія зробила злочин, навіть на рівні вищого керівництва, то зараз режим Путіна віддасть військових міжнародному суду або тим більше сам Путін постане перед судом. Верхівку гітлерівської Німеччини судили, коли вона капітулювала, була переможена союзниками», – сказав він.

Водночас Гармаш підкреслив, що рішення суду в Гаазі щодо розслідування проти Росії дозволяє згуртуватися міжнародному співтовариству в боротьбі з агресією, яка виходить й за межі України.

Також він вказаний на нюанс, який не грає на користь Києву в процесі розслідування. Йдеться про те, що Україна не ввела воєнний стан.

«У нас і сьогодні де-юре немає війни з Росією, що дуже ускладнює наші взаємини з міжнародними організаціями, навіть з ООН, де ми говоримо про агресію, але фактично не зверталися за визнанням цієї агресії», – пояснив Гармаш.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Блоги

To Top