Connect with us

Український погляд

У Кабміні анонсували підвищення тарифів на електроенергію для населення в 2021 році

Без рубрики

У Кабміні анонсували підвищення тарифів на електроенергію для населення в 2021 році

Новопризначений т.в.о. Міністра енергетики Юрій Бойко на своєму першому брифінгу заявив про високу ймовірність зміни тарифу на електроенергію для побутових споживачів впродовж наступного року.

НКРЕКП ще весною запропонувала з 1 січня 2021 скасувати пільговий тариф для побутових споживачів на перші 100 кВт-год/місяць електроенергії, який зараз складає 90 копійок за кВт.

Як пояснив Бойко, сьогодні вартість транспортування електроенергії від виробника до споживача складає в середньому 1.03 грн. Середня вартість 1 кВт/год електричної енергії для побутового споживання складає в приблизно 1.04 грн.

Звичайні громадяни платять виробнику безпосередньо за електроенергію 1 копійку за 1 кВт. З грудня цього року НЕК «Укренерго» збільшить тариф на транспортування з 24 до 31 копійки, в зв’язку з чим вартість постачання електроенергії для усіх споживачів зросте на 7 копійок‼️

Крім того, все більше електроенергії виробляється сонячними та вітровими електростанціями, яким держава гарантувала високий «зелений» тариф. Всі ці фактори призведуть до повного дисбалансу на ринку електричної енергії, якщо не змінити існуючи підходи до ціноутворення.

Юрій Бойко також заявив, що найближчим часом Міністерство разом з урядом запропонують рішення, в якому підхід до збільшення тарифів для побутових споживачів максимально збалансованим та м’яким.

Власники сонячних і вітрових електростанцій з гарантованим «зеленим» тарифом навряд чи відчують такі зміни.

А для великої кількості незахищених верств населення, а також для тих, хто через коронавірус постраждає через зменшення доходів чи втрати роботи, навіть запропоноване «м’яке» рішення про підвищення тарифів для населення може стати дуже болісним.

ЗеФакти

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Блоги

To Top