У Зеленського хочуть скасувати штрафи за необслуговування українською мовою

У понеділок, 21 грудня, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №4528, яким пропонують внести зміни до Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Як передає “Новинарня“, про це свідчать дані на офіційному сайті парламенту.

Нардепи від “Слуги народу” хочуть скасувати норму про штрафи для сфери послуг, якщо вона не перейде на українську з 16 січня.

Один із ініціаторів законопроєкту Максим Бужанський нагадав, що з 16 січня 2021 року в Україні в сфері обслуговування споживачів повинна використовуватися насамперед державна мова, інакше – штраф від 5100 до 6800 гривень.

“Слуга народу” назвав норму цю закону “абсурдною”.

“Це абсурд, бізнес зобов’язаний тільки платити податки, і нічого більше, решту регулює ринок. Я не хочу нічого змінювати по частинах в самому законі про мову, він весь кривий. Але пропоную просто скасувати ці штрафи, і вирішити це питання таким чином, а не плодити стукачів”, – написав Бужанський у телеграмі.

Водночас нардеп від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович наголошує, що “слуги” вирішили піти в “послєдній і рєшитєльний бой” проти закону про державну мову”, зареєструвавши в парламенті законопроєкт №4528.

“Перелік авторів красномовний – Максим Бужанський, Олександр Дубінський, Євгеній Шевченко, Данило Гетманцев, Євгеній Брагар, Олександр Качура – загалом 28 діячів, яким не дає спокою право громадян на отримання послуг українською мовою у власній державі”, – написав В’ятрович у фейсбуці.

Зазначається, що текст ще не оприлюднено.

“Проте судячи з назви і з бурхливої агітації, яку Бужанський впродовж останніх днів проводив серед однопартійців, ідея полягає в тому, щоби зробити порушення закону про мову безкарними”, – наголосив нардеп від “ЄС”.

За чинним законом про мову з 16 січня 2021 року послуги в Україні мають надаватися українською.

“Закон не забороняє обслуговувати іншою мовою тих, кому це зручніше, дублювати будь-якими іншими мовами україномовну інформацію (меню, каталоги тощо)”, – додає В’ятрович.

Однак якщо громадянину відмовилися надавати послуги українською, він може звернутися до Уповноваженого з захисту державної мови.

“І якщо факт порушення підтвердиться – порушник отримає попередження і має за 30 днів його усунути. Якщо протягом року буде доведено факт повторного порушення, на такого порушника чекає штраф. І от саме проти цього дуже навіть поміркованого механізму захисту прав споживачів спрямовують свою атаку Бужанський і Ко. Їхня ідея проста як двері – хай в законі про мову буде написано що завгодно. Головне, щоби будь-який українофоб міг цей закон порушувати абсолютно безкарно”, – підкреслив Володимир В’ятрович і висловив сподівання, що “в профільного комітету і керівництва Верховної Ради вистачить здорового глузду не збурювати цим трешем парламент і суспільство, а відправити його на смітник до решти подібних шедеврів”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *