Connect with us

Український погляд

Україна отримала 190 млн євро на боротьбу з COVID-19, але гроші «зникли»

Без рубрики

Україна отримала 190 млн євро на боротьбу з COVID-19, але гроші «зникли»

Україна стала єдиною країною сусідства Європейського Союзу, яка отримала дуже широку підтримку з боку ЄС для подолання наслідків пандемії COVID-19.

Про це заявила заступник голови генерального директорату Європейської комісії з політики сусідства і розширення, в.о. голови Групи підтримки України в Єврокомісії Катаріна Матернова під час виступу на форумі “Діалоги про реформи: шлях до Вільнюса”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ще починаючи з квітня ми сформували дуже солідний пакет на 190 млн євро, аби відреагувати, підтримуючи Україну з медичним обладнанням і також допомагаючи їй відновитися економічно. Україна для нас стала єдиною країною нашого сусідства, яка отримала таку велику, широку підтримку з нашого боку”, — зазначила Матернова.

Вона нагадала, що за механізмом COVAX Україна матиме змогу отримати вакцини проти коронавірусу.

“Це великий внесок, який буде також реалізовано в рамках нашої політики сусідства, у тому числі для України”, — додала представниця Єврокомісії.

Варто зазначити, що провести аудит ковідного фонду вимагають навіть «слуги народу».

До кінця року уряд має прозвітувати про витрати з “ковідного” фонду. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявила народний депутат Ірина Верещук, передає УНН.

«Ми очікуємо, що до кінця року ми отримаємо аудит ковідного фонду», — підкреслила вона.

Верещук нагадала, що аудит «ковідного» фонду від уряду вимагає також МВФ.

«МВФ вимагає такого аудиту. Як ми пам’ятаємо – були там вимоги, і серед них – щодо тих коштів, які ми акумулювали на боротьбу з COVID-19», — вказала нардеп.

Верещук також прокоментувала результати так званого економічного аудиту країни, який днями представив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Це не був аудит в повній мірі. Це була така собі стратегія з елементами аудиту. Треба спитати в уряду, чому вони роблять таку форму аудиту, а не іншу. Я, наприклад, за те, щоб аудит був предметним і детальним. Він має показати – хто винен і що робити. Бо у нас всюди проблеми, всюди дірки, розкрадання і неефективне управління, а далі що?» — зазначила вона.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Блоги

To Top