Connect with us

Український погляд

Порошенко: «Бути Верховним Головнокомандувачем – це не відосики»

Без рубрики

Порошенко: «Бути Верховним Головнокомандувачем – це не відосики»

П’ятий президент Петро Порошенко розповів про те, що значить бути Верховним Головнокомандувачем країни, яка стримує російську агресію, а також чітко пояснив чому не спрацював так званий «план А» Володимира Зеленського. Про це Порошенко розповів в інтерв’ю телеканалу «Еспресо», передає сайт партії «Європейська солідарність«.

 

«Що означає бути Верховним Головнокомандувачем? Величезну відповідальність. Це той хрест, який ти звалив собі на плечі і маєш його нести. Це ухвалення важких, миттєвих і добре скоординованих рішень. Це не відосики. Відосиками війну не виграють», – зазначив Порошенко.

П’ятий президент нагадав, що за 20 років перебування у владі Володимир Путін дуже багато побачив, тож спроба умиротворити його – це марна справа.

«Скільки ми заручників чекаємо, вже рік? У нас 9 грудня було написано, що якщо не буде припинення вогню, якщо не буде звільнення заручників, якщо не буде реалізації Мінську, то буде план «Б». У нас залишилося декілька днів до плану «Б», – нагадує Петро Порошенко.

Лідер опозиції застеріг, що Україна поступово втрачає довіру міжнародних партнерів.

«Як можна було презентувати «План Зеленського-Кравчука», абсолютно неукраїнський, без того, щоб не порадитися з нашими партнерами по «нормандському формату» і США? Якщо є довіра, тоді ви маєте тримати коаліцію. Відмовитися нарешті від безглуздих кроків, які виправдовують Росію як агресора, коли ви йдете на прямий діалог з «населенням Донецька і Луганська», – зауважив п’ятий Президент.

Крім того Порошенко нагадав, що за його президентства Україна фактично вийшла на формулу, коли всі сторони прийняли необхідність рішення Ради Безпеки ООН по застосуванню миротворців. Ці миротворці мали стати на кордоні і забезпечити реалізацію Мінських домовленостей, а в день виборів їх би замінили українські прикордонники. П’ятий президент наголосив, що влада повинна повернутися до ідеї з миротворцями.

«Ви побачили рік тому Путіна, ви зазирнули йому в очі. А що було покращено крім того, що були здані переговорні позиції? Натомість ми не отримали нічого», – констатує Петро Порошенко.

П’ятий президент також зазначив він готовий підставити плече цій владі та допомогти сформувати, вибудувати вертикаль прийняття зовнішньополітичних рішень. Але там панує хаос у всьому –  у зовнішній політиці, у внутрішній політиці, в економічній політиці, в протидії коронавірусу, з конституційною кризою.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Блоги

To Top