Поки Зеленський записує відосики, родини померлих лікарів не можуть отримати компенсації

Поки Зеленський записує відосики про те як все добре і як не треба боятися локдауну, родини померлих лікарів через коронавірус не можуть отримати належної компенсації ‼️

Згідно з ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» та постанови КМУ родинам померлих від коронавірусу медиків мають виплатити від держави компенсацію у розмірі 750-кратного розміру прожиткового мінімуму.

🆘 За період пандемії в Україні через коронавірус померли щонайменше 200 медиків, але належні за законом компенсації отримали лише 14 родин померлих‼️

Сума компенсації становить більше ніж півтора мільйона гривень. Але отримати їх можна лише у випадку якщо буде доведено, що медик міг підхопити інфекцію коронавірусу безпосередньо на робочому місці.

➡️ Для отримання компенсації спеціальна комісія у складі роботодавця, представників управління з питань праці та обласного фонду соціального страхування мають провести відповідне розслідування і визначити чи міг медичний працівник заразитись коронавірусом саме на робочому місці.

Лікарні переповнені хворими на коронавірус, медики працюють в режимі постійної перевтоми, але комісії досить часто доходять висновків, що медичні працівники могли заразитись будь-де в іншому місці.

⚠️ Можна припустити, що існує усне розпорядження максимально намагатись зменшити кількість виплат родинам померлих від коронавірусу медиків.

У Мінсоцполітики запевняють, що кошти у Фонді соціального страхування є і Уряд готовий виплачувати їх родинам. Тільки от те, що смерть рідної людини від коронавірусу настала через зараження на робочому місці, родина іноді повинна доводити у суді протягом кількох місяців.

Результатом цих зволікань та банальної жадібності держави зараз є нестача медичного персоналу усіх рівнів. На ковідному фронті своїх медичних «солдат» не бережуть.

А хто буде лікувати хворих за межами Феофанії?

ЗеФакти

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *