Connect with us

Український погляд

Москаль виступив проти української мови у магазинах та ресторанах

Без рубрики

Москаль виступив проти української мови у магазинах та ресторанах

Москаль (котрий Геннадій) в ефірі телеканалу «Наш» розповідав, якою несправедливістю є «насильницька українізація» сфери обслуговування, якою трагедією для споживачів вона обернеться, що ті навіть поїсти нормально не зможуть, бо україномовні в сфері обслуговування не працюють, а борщ добре варять виключно російськомовні:

«Пойдите в любой киевский ресторан, для чего так далеко ехать на Закарпатье? И скажите – «Я хочу пообедать». Вам официант: «Вы хотите пообедать?». Сразу меню на каком языке даст? На русском. Ну все. Почти, я бы сказал 70% сферы обслуживания [російськомовна], во-первых, она в частных руках – государственного ничего нет. Сам хозяин подбирает себе персонал. Его мало интересует, на каком языке он разговаривает – главное, чтобы он был профессионалом. Официант, бармен, повар и тому подобное. Ну если вы хотите, чтобы повар чисто говорил на украинском языке, но не мог ничего приготовить – ну, а что, Креминь наденет колпак и фартук, и будет варить борщ украинский?».


Класика: скільки Москаля не годуй борщем, він все одно в бік Москви дивиться і щщєй прагне.

Так, ляпнув він повну маячню. Так, в нас професійна освіта в сфері технологій громадського харчування давно україномовна. І, відповідно, майбутні кухарі навчаються українською. Це поза тим, що з клієнтами спілкуються офіціанти і адміністратори, а їм не обов’язково вміти варити борщ, зате обов’язково володіти державною мовою.

Але нікого не цікавлять реалії. Тим більше вони не цікавлять кремлівську пропагандистську машину. Котра, здається, напередодні локдауну за недорого розжилась одним голодним Москалем.

Олексій Голобуцький

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Блоги

To Top