Connect with us

Український погляд

Медведчук хизується стартом реєстрації російської «вакцини» Супутник V в Україні

Без рубрики

Медведчук хизується стартом реєстрації російської «вакцини» Супутник V в Україні

У п’ятницю, 1 січня, депутат Верховної Ради від ОПЗЖ, а за сумісництвом кум Путіна Віктор Медведчук заявив, що російську вакцину проти коронавірусу «Спутнік V» подали на реєстрацію в Україні.

Так, на сайті ОПЗЖ повідомили, що харківська компанія “Біолік” звернулася до Міністерства охорони здоров’я та Державного експертного центру з заявою про реєстрацію вакцини “Спутнік V”. Документи начебто подали ще 30 грудня 2020 року.

“Розробник вакцини — Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології ім. Н. Ф. Гамалії — дав дозвіл на трансферт технології та передачу українському підприємству клітинної лінії для її виробництва”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, в ОПЗЖ наголосили, що перешкоджання процедурі реєстрації вакцини свідчитиме “про злочинний намір влади позбавити українських громадян права на отримання медичного захисту від коронавірусу”.

Також прикріплено лист акціонера компанії Vilkom Services Limited, яка володіє 100% акції фармкомпанії “Біолік”, Віктора Мартіна до очільника експертного центру МОЗ України Михайла Бабенка. У листі йдеться про те, що “Біолік досягнув домовленості з російськими розробниками вакцини про випуск препарату на підприємстві”.

Додається також заява про реєстрацію вакцини в Україні.

Можливості є, але нема реєстрації

На сайті “Біолік” ще 8 грудня 2020 року з’явилася заява про те, що підприємство справді володіє технічними можливостями для виробництва російської вакцини.

“АТ “Біолік” проводить виробничу діяльність виключно відповідно до чинного законодавства України та виробництво будь-якого лікарського засобу можливе лише за умови його державної реєстрації”, – йдеться у заяві.

“Чутки та політичні заяви”

Заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко у Facebook заявив, що Україна використовуватиме лише ті вакцини проти COVID-19, які успішно пройшли третю фазу клінічних досліджень. 

“Тому всі чутки та політичні заяви щодо державної реєстрації в Україні російської вакцини-кандидата не відповідають дійсності”, – повідомив Ляшко.

Ляшко зазначив, що наразі є вакцини проти COVID-19, які дозволені до використання за спеціальними процедурами (emergency use authorization).

“Для такої реєстрації використовувались проміжні звіти клінічних досліджень. Виходячи з цього,  Україна прийняла рішення про можливість реєстрації вакцин, які зареєстровані в країнах з жорсткою регуляторною політикою. Наголошую, лише  за зазначених умов будемо до

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Блоги

To Top