Connect with us

Український погляд

Люстрований заступник Єрмака «реформує» кримінальний кодекс, хоча сам звинувачується у скоєнні злочину

Без рубрики

Люстрований заступник Єрмака «реформує» кримінальний кодекс, хоча сам звинувачується у скоєнні злочину

Заступник керівника офісу президента України Олег Татаров провів зустріч із членами робочої групи з питань реформування кримінальної юстиції у складі Комісії з питань правової реформи.
Прикметно, що Татаров береться за реформування цієї сфери, хоча сам фігурує у кримінальному провадженні щодо фальсифікації експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася.

Про зустріч робочої групи з питань реформи КПК повідомили надвечір у вівторок, 8 грудня, у пресслужбі Банкової.

“Під час наради було обговорено підготовлений проект закону про внесення змін і доповнень до Кримінального процесуального кодексу України, яким пропонується удосконалити механізм здійснення спеціального досудового розслідування, порядок провадження окремих процесуальних дій, гарантії дотримання прав, свобод і законних інтересів учасників кримінального провадження”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на зустрічі також обговорили зарубіжний досвід діяльності органів кримінальної юстиції та практику міжнародних інституцій, які мають бути враховані при доопрацюванні відповідного проєкту.

“За результатами засідання його учасники домовилися максимально оперативно доопрацювати проект закону про внесення змін і доповнень до Кримінального процесуального кодексу України з подальшим представленням його главі держави до кінця грудня 2020 року”, – додали в пресцентрі ОПУ.

У мережі вже іронічно реагують на цей пресреліз офісу президента.

“Є такий серіал “Як уникнути покарання за вбивство». Так от, там сценаристи – діти, в порівняні з офісом президента. Бо не додумалися, що звинуваченому в кримінальному злочині треба просто доручити реформувати систему кримінальної юстиції”, – пише на ФБ українська журналістка Ольга Лень.

Передісторія скандалу з Татаровим:
2 грудня Національне антикорупційне бюро заявило, що офіс генерального прокурора свідомо зриває справу щодо заступника керівника офісу президента Олега Татарова, якого підозрюють у причетності до фальсифікації експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася.

Співрозмовник у правоохоронних органах 2 грудня розповів журналістам “Української правди”, що НАБУ та САП підготували підозру Татарову, але генпрокурор Ірина Венедіктова відсторонила чотирьох прокурорів, які вели цю справу.
У п’ятницю, 4 грудня, під ОПУ пройшла акція “Національного корпусу”, її учасники вимагали звільнення Венедіктової, глави ОПУ Андрія Єрмака та Татарова.
У відповідь на мітинг Татаров відповів, що поки перебуває у владі, має намір і далі просувати політику зменшення впливу на Україну сил, які намагаються нав’язати країні “зовнішнє управління”.

Цьому скандалу передувало те, що столичний забудовник Максим Микитась заявив, що Татаров на прохання забудовників домовився про написання позитивної експертизи на користь приватної компанії-забудовника. Татаров, нібито, був посередником у передачі хабаря.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Блоги

To Top