Кравчук хоче вивести Росію з-під санкцій та пропонує відмовитися від «Мінську»

Якщо думка Києва в рамках Мінського процесу буде ігноруватися – потрібно шукати новий міжнародний майданчик для переговорів.

На цьому наполягатиме голова української делегації в ТКГ по Донбасу, перший президент України Леонід Кравчук.

«Ми пропонуємо конкретні кроки, а якщо нас будуть водити за ніс з того боку, будуть шукати тільки передумови ці кроки зупинити, тоді треба закривати Мінський процес і шукати інші форми впливу. Я заявляю, що докладу всіх зусиль, щоб переконати своїх, щоб шукати нові формати в міжнародному співтоваристві, і ми будемо їх шукати, тому що для нас світ — головне», — сказав Кравчук російському агентству ТАСС.

Разом з тим Кравчук підкреслив, що про таку можливу ініціативу він говорить від себе, а не від імені українського президента.

«У Мінську ми поки бачимо суцільні звинувачення української сторони, що ми все робимо не так. Я з цим погодитися не можу», — сказав він, додавши, що «потрібно слухати один одного, а не звинувачувати».

Компроміс, за його словами, можливий з урахуванням ключової позиції Києва про первинну передачу контролю на кордоні та виведенням незаконних збройних формувань з Донбасу, після чого Рада буде приймати закон про особливості виборів на Донбасі.

«А то поки нам пропонують прийняти тільки закон про вибори. Все. Решта що хочу, то і ворочу. Але тоді Донбас — це Україна чи ні? Ми спробуємо почути, що вони хочуть, але якщо вони нічого не змінюють, а вимагатимуть механічного виконання того, що було прийнято шість років тому, то далі говорити нема про що», — зазначив Кравчук.

За його словами, своє бачення послідовності кроків з врегулювання на Донбасі, яка відрізняється від тієї, що закріплена в «Мінську-2», Україна передала на розгляд ОБСЄ і готова обговорювати підсумковий документ в контактній групі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *