Командира піхотинців ЗСУ звинуватили у «побитті бійця» та заарештували на 30 діб

Суд арештував командира 37-го окремого мотопіхотного батальйону ЗСУ Павла Лановенка з позивним “Друг Морпіх”. Його підозрюють у побитті військового, який перебував у стані наркотичного сп’яніння.

Відповідне рішення ухалив Краматорський міський суд в суботу, 26 грудня.

Інцидент стався 23 грудня, коли військовослужбовця бригади, яка виконує бойові завдання в районі операції Об’єднаних Сил, доставили до стабілізаційного центру, а пізніше, 24 грудня, до військового госпіталю у зв’язку з погіршенням стану здоров’я.

“Зі свідчень лікарів стало відомо, що військовослужбовець мав зовнішні ознаки наркотичного сп’яніння та поскаржився, що отримав травми внаслідок побиття командиром батальйону”, – повідомляють в пресслужбі оперативного командування “Південь”.

Лікарі провели операцію та встановили діагноз: “закрита травма живота з розчавленням селезінки, хвоста підшлункової залози та кореня грижі товстої кишки, гемоперітонеум (масивна крововтрата), гостра постгеморагічна анемія середньої тяжкості, гостра інтоксикація невідомої речовини”.

25 грудня 2020 року призначено та проводиться службове розслідування.

Слідство веде також Держбюро розслідувань за ч. 4 ст. 426 – 1 КК України “Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень”.

“Відповідно до ухвали Краматорського міського суду 26 грудня 2020 року командиру одного з батальйонів, що виконують завдання в районі операції Об’єднаних сил, обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту на 30 діб з утриманням на гауптвахті Донецького ЗВ ВСП”, – додали в пресслужбі ОК “Південь”.

На місці з’ясовують причини та обставини події робочі групи.

“Вживаються заходи з метою забезпечення дотримання прав військовослужбовців, максимально прозорого, об’єктивного розслідування обставин подій із дотриманням чинного законодавства України”, – наголосили в ОК.

Друзі та журналісти комбата повідомили його ім’я – це Павло Лановенко.

За інформацією журналістки Віолети Кіртоки, підрозділ, який очолює вже підозрюваний комбат наразі виконує бойове завдання поблизу Донецького аеропорту.

Як пояснила журналістка, телефоном Лановенко встиг їй розповісти про подію: він побачив на позиції бійця в неадекватному стані, який не приховував, що приймає наркотики. Наступного дня командиру доповіли, що хлопець погано почувається: відбито селезінку. При цьому хворий звинуватив у побитті Лановенка.
У результаті командира батальйону викликали до відділку ДБР у Краматорську. І хоча на подальшому засіданні суду ніхто зі свідків не підтвердив факту побиття, Лановенку присудили 30 діб арешту, пише Кіртока.
Вона також наголосила, що до дня ЗСУ комбат отримав орден Данила Галицького.

“Всі, хто знають “Морпіха”, дуже обурені ситуацією. Друзі вже знайшли йому адвоката, з яким завтра Павло Лановенко підпише контракт, передасть копію справи. І він подасть апеляцію”, — повідомила журналістка.

Додамо, що 37-й окремий мотопіхотний батальйон “Запоріжжя” перебуває в складі 56-ї окремої мотопіхотної бригади.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *