Connect with us

Український погляд

Зеленський підтерся Конституцією та усунув голову Конституційного суду Тупицького

Без рубрики

Зеленський підтерся Конституцією та усунув голову Конституційного суду Тупицького

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про усунення голови Конституційного суду Олександра Тупицького з посади судді строком на два місяці.

Про це повідомила пресслужба глави держави. Рішення ухвалили після клопотання Офісу генпрокурора.

«Я підписую цей указ заради відновлення справедливості та розв’язання конституційної кризи», – наголосив президент.

Рішення ухвалили після отримання й опрацювання фахівцями Офісу президента клопотання Офісу генерального прокурора, підписаного виконувачем обов’язків генпрокурора, про усунення судді КСУ Олександра Тупицького від посади строком на два місяці.

Голова фракції партії «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія заявив про підтримку рішення Зеленського, назвавши його логічним.

«Насамперед це цілком логічне продовження того процесу, який ми почали в парламенті, коли зібрали 226 підписів народних депутатів під зверненням до КСУ із закликом добровільно піти у відставку, тому що зараз немає суспільної довіри до цієї інституції», – зазначив нардеп.

Він також додав, що голові КСУ було повідомлено про підозру від Офісу генпрокурора за статтями, які демонструють конфлікт інтересів.

На думку представника президента у КС Федора Веніславського, ні Конституція України, ні закон України про Конституційний суд не визначає особливої процедури усунення судді КСУ від виконання посадових обов’язків.

Він наголоси, що це не звільнення і не припинення повноважень судді, а тимчасовий захід, передбачений ст. 154 КПК України.

«Відповідно до статті 154 особа, яку призначив на посаду президент України, може бути на час досудового розслідування на строк до двох місяців тимчасово усунена від своєї посади. Тобто президент України діє у повній відповідності до своїх конституційних повноважень, усуваючи пана Тупицького від посади судді КСУ на два місяці», – пояснив Веніславський.

Також на засіданні рассмтрелі подальші кроки, спрямовані на вирішення ситуації, що виникла після рішень Конституційного Суду щодо антикорупційного законодавства.

Також на засіданні розглянули подальші кроки, спрямовані на вирішення ситуації, що виникла після рішень Конституційного Суду щодо антикорупційного законодавства.

РНБО схвалила законопроєкт щодо вдосконалення відповідальності за недостовірне декларування, який після доопрацювання президент внесе до парламенту як невідкладний.

Зеленський заявив, що потрібно посилити відповідальність за декларування недостовірної інформації та неподання декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

«Багато з народних депутатів не хотіли, щоб було покарання у вигляді позбавлення волі. Тому був ухвалений законопроект з компромісною редакцією. І зараз ми виправляємо помилку. Я згоден, що цей законопроект треба доопрацювати, щоб не було суперечок з приводу тих чи інших норм», – зазначив президент.

Не варто заспокоювати себе тим, що Тупицький заслуговує на звільнення й забуття. Бо йдеться про грубе втручання Офісу президента в незалежність судової гілки влади, що ставить під удар демократію в Україні і подальшу євроатлантичну інтеграцію. Такі дії – це підстава для притягнення до кримінальної відповідальності самого Зеленського за суттєве перевищення своїх повноважень

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Блоги

To Top