Connect with us

Український погляд

Зеленський дав задню та хоче знову спілкуватися з Путіним

Без рубрики

Зеленський дав задню та хоче знову спілкуватися з Путіним

Президент Володимир Зеленський після закінчення відведеного на врегулювання ситуації в Донбасі терміну в один рік вирішив відмовитися від «плану Б» і продовжуватиме переговори з президентом Росії Володимиром Путіним.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це радник глави Офісу Президента Андрія Єрмака Михайло Подоляк заявив у коментарі «Українським новинам».

«За цей рік Володимиру Зеленському вдалося зробити кілька принципово важливих речей, які не вдавалися попередньому президенту протягом всього терміну його роботи. Ситуація істотно змінилася в порівнянні з тим, що було попередньої восени перед першим для президента Зеленського самітом «нормандської четвірки», — сказав він.

По-перше, він відзначив скорочення обстрілів в десятки разів і, відповідно, порятунок десятків життів військових і цивільних, по-друге — стабілізацію питання про транзит російського газу на виключно вигідних для України умовах, по-третє — гуманітарні аспекти та відновлення інфраструктури на Донбасі.

«Тому, якщо вже ситуація істотно змінилася, то це дозволяє українській команді й інакше діяти, ніж передбачалося рік тому», — сказав Подоляк.

Відповідно, за його словами, більше не йдеться про вихід з переговорів, їх принципові зміни або запуску «плану Б».

«Зараз вже некоректно говорити про плани А, Б тощо. Ми комбінуємо елементи різних стратегій і продовжуємо переговори у всіх форматах, які можуть принести і вже приносять для України абсолютно конкретні позитивні результати», — сказав він.

У тому числі Україна налаштована продовжувати переговори в «нормандському форматі» з Росією, Німеччиною і Францією.

«Зміна ситуації демонструє, що в переговорах за участю президента Росії можна досягти набагато більшого, ніж в інших форматах, або без переговорів. Чи треба окремо пояснювати, чому в специфічних політичних системах ключові рішення приймає одна людина і чому ця людина має брати участь в переговорах, якщо ми зі свого боку хочемо позитивного просування до миру? Тому Україна і наполягає на новій зустрічі лідерів «нормандської четвірки», — сказав він.

Подоляк додав, що Україна впевнено просувається до проведення цієї зустрічі.

Раніше Зеленський неодноразово заявляв, що в України є «два чи три плани дій» після відходу від переговорів, але в чому саме вони полягають, він не озвучував.

Вчора з нагоди року із зустрічі Зеленський заявив, що шлях до миру нелегкий, але висловив упевненість в тому, що його вдасться досягти. Також Зеленський впевнений, що війна на Донбасі завершиться за його президентства.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Блоги

To Top