Connect with us

Український погляд

Від кумів при владі до держзради в Омані: ТОП брехні Зеленського у 2020-му

Без рубрики

Від кумів при владі до держзради в Омані: ТОП брехні Зеленського у 2020-му

Найцікавішим героєм журналістських розслідувань у 2020 році став президент Володимир Зеленський. Його слова аж надто часто почали розходитися із реальними справами. А якщо журналісти це бачать – їх обов’язок – говорити про це публічно.

Отже, разом підбиваємо підсумки року, що минає і згадуємо топ-подій, які змусили нас засумніватися у щирості слів та вчинків першої особи країни.

5. ДЕ ̶В̶І̶Д̶П̶О̶Ч̶И̶В̶А̶Є̶ ̶Л̶І̶К̶У̶Є̶Т̶Ь̶С̶Я̶ ЗНИКАЄ ПРЕЗИДЕНТ?

Почнемо в хронологічному порядку з топ-новини січня 2020 року. Президент поїхав відпочивати на Новий Рік у Буковель, кілька днів від нього не було звісток, а 5 січня знайшовся він у Омані.

Зеленський із родиною інкогніто телепортувався за кілька тисяч кілометрів. А коли 5 січня його фото з одного із найдорожчих оманських готелів з’явилося у медіа, прес-службі Президента довелося вигадувати різні історії. Звісно, перше, що спало на думку прес-секретарці гаранта Юлії Мендель – повідомити, що Зеленський в Омані з офіційним візитом. І навіть проводить зустрічі. На підтвердження цьому навіть фото Зеленського із тамтешнім міністром МЗС виклали. Але “офіційний” візит довелось терміново переривати через трагедію з літаком МАУ в Ірані. Через форс-мажор Зеленський повертався в Україну цілу добу приватними рейсами.

Цинізм полягав у тому, що отой самий відповідальний за міжнародні відносини Султанату Оман Юсуф бін Аляві бін Абдалла – то не той рівень для зустрічей із Президентом іншої країни. Сам султан на той самий момент був важко хворий, йому було не зустрічей. Ну вже останній аргумент – це так звані домовленості про збільшення товарообігу та інвестицій між двома країнами.

Прямих іноземних інвестицій з Оману в Україні ніколи не бачили. Ані до візиту Зеленського, ані після – Оман грошей в українську економіку не вкладав. Це країна яка займає близько 0,125 відсотка у нашій зовнішній торгівлі. Причому у 2020 році імпорт з Оману впав, і Зеленський тут, імовірно, ні до чого, це наслідки пандемії. Що він їздив до Оману, що не їздив – для нашої зовнішньої торгівлі різниці немає.

Зрештою президент, між іншим, сам зізнався у брехні кілька місяців потому в інтерв’ю “Українській правді” – то таки справді була відпустка, а не офіційний візит. Власне відтоді журналісти зрозуміли, що кожне офіційне слово потребує додаткової перевірки.

Схожа історія сталася з нашим Президентом вже під кінець року, коли його прес-секретарка Юлія Мендель повідомила про те, що глава держави та його права рука Андрій Єрмак захворіли на коронавірус і будуть лікуватися в клініці Феофанія.

Коли журналісти питали головного лікаря, чи лікується Зеленський в них, він відповів, що не знає, де знаходиться Президент.. Тобто ні “так”, ні “ні” – “я не знаю”. Зрештою було відправлено купу запитів і на жоден не отримали вичерпної відповіді. Остання з самої Феофанії – відверто насмішила. Нам відповіли, що Президент лікувався в “приміщеннях, передбаченим проектом будівлі”.

4. ПАНДЕМІЯ КОРОНАВІРУСУ vs ГРОШІ БІЗНЕСУ

Пандемія коронавірусу стала справжнім випробуванням для Президента та його “слуг”. Але, схоже, реальну загрозу вони досі не усвідомили.

Варто нагадати, що коли в Україні були виявлені перші хворі на COVID-19, Зеленський організовував екстрені зустрічі із бізнесом. Бізнесменам запропонували скинутися по кілька десятків мільйонів в загальний “котел” на придбання масок, ліків, захисних костюмів та решти.

І тут в такій ситуації знову усім почали брехати. Про літак, організований ОП, який віз із Китаю маски та ліки, а згодом виявилося, що вантаж замовляли великі торгові мережі. Але найцинічніше – те, як збирали гроші, куди їх витратили чи можливо вони просто випарувалися?

Спочатку великі компанії гроші перераховували до Одеського благодійного фонду “Корпорація монстрів”, а потім їм знайшли заміну – на благодійний фонд “Прайм”, керівником якого став Борис Баум. Сам по собі цей персонаж дуже неоднозначний. Це той самий Баум, якого рік тому журналісти розшукували як одного з авторів закону про легалізацію ігорного бізнесу. А тут він опинився керівником благодійного фонду і радником глави Офісу президента.

До фонду Баума дуже багато питань. По-перше, це – фонд-привід, гроші збирав мільйонами, але жодних слідів ані його існування, ані якоїсь роботи так і не знайшли. І це при тому, що мова йшла про сотні мільйонів гривень. Адже з бізнесу під егідою Офісу Президента збирали не по 20-300 гривень, а десятками мільйонів. Перевірити транзакції благодійного фонду неможливо. Самі вони інформацію приховували. Тож як витратили гроші чи вони пішли в чиїсь кишені – питання до сьогодні відкрите.

3. ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО VS COVID-19

Найбільша гордість Зеленського – проект “Велике будівництво”. Дороги – це прямо особливий “пунктик” для Президента.

Сам він особисто приїжджав на відкриття стадіонів, садочків, нових доріг. Звісно, ніхто не акцентував на тому, що чимало із заявлених об’єктів будуватися почали набагато раніше, а процес завершився саме в 20-му. Але й це не головне. Велике Будівництво перетягло на себе левову частку грошей державного коронавірусного фонду.

Коли цієї осені пішла друга хвиля коронавірусу і статистика вже почала реально лякати, в Офісі Президента прямо заявили – а не було коронавірусного фонду, був секвестр бюджету. Це комунікаційний промах.

Фонд боротьби із COVID-19” було створено 13 квітня 2020 року. Його обсяг кілька разів змінювали. Після хвилі обурення через розкрадання грошей на дороги – кошти знову перерозподілили. Станом на грудень фонд складав майже 81 мільярдів гривень. Найбільше – 26 мільярдів гривень віддали Міністерству інфраструктури. 21 – Міністерству охорони здоров’я. 10 мільярдів – Мінекономіки. Майже 5 – пішло на МВС. Але це – виділені кошти, тобто ті, які заплановано витратити. Реально витратили менше – 49 мільярдів. Більше ніж 20 із них пішли на дороги.

Зеленський й справді запам’ятається своїм ”Великим будівництвом”. Він хотів увійти із ним в історію, і схоже свого таки досягне.

2. КУМІВСТВО ТА КВАРТАЛЬСТВО

Велике будівництво викрило ще одну обіцянку Зеленського – викорінити кумівство та призначення друзів на важливі посади.

Але перше, що побачимо на прикладі Великого будівництва – це активізація компаній, пов’язаних із відомим екс-кварталівцем Юрієм Корявченковим.

Але щебень “Юзіка” виявився лише квіточками. Куди цікавішою виявилася викрита шлакова схема імені криворізького земляцтва. Виявляється завдяки Великому будівництву тесть президента Володимир Кияшко пролобіював використання металургійного щебню у будівництві доріг по всій Україні. Він давно як інженер і як науковець займався цим питанням.

1. НІ – КУМІВСТВУ, ТАК – ДРУЗЯЦТВУ І КВАРТАЛЬСТВУ

На момент, коли доленосний серіал “Слуга народу” транслювався каналом 1+1, Володимир Зеленський лише планував йти у Президенти. Але ставка на “простого хлопця із народу” була вже зроблена. Вибори лишалися питанням технічним. На той момент Зеленський із родиною жив у передмісті Києва – в елітному котеджному містечку “Перлина Італії”.
Звісно, не кожен вчитель може дозволити собі такий будинок. Тож Зеленський продав його дружині нардепа Кісєля та з`їхав на державну дачу, всупереч своїм же словам про те, що оці всі дачі треба “віддати діткам”.

Кінець епохи кумівства, нас запевняли? Чого вартує лише довжелезний список кварталівців, які отримали посади в Офісі Президента. Сина Шефіра прилаштували радником того самого нардепа Кісєля, чия родина причетна до шлакової схеми на великому будівництві, Юзік у помічники взяв дружину, колишня сусідка Зеленських у Кривому Розі Світлана Піщанська взялася керувати італійською компанією Зеленського, перерахувала йому чималу суму в передвиборчій штаб, а згодом її рідна сестра Ольга отримала керівну посаду в Антимонопольному комітеті.

Цей рік президентства Зеленського став доволі показовим для його виборців. Статистика нещадна. Згідно з опитуваннями Центру Разумкова Президент Володимир Зеленський став для більш ніж 40% українців Розчаруванням 2020 року.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Блоги

To Top